Jste zde: vysokoskolskysport.cz |
Vysokoškolský sport > KTV TU Liberec organizovala již počtrnácté Týdny pohybu hrou

KTV TU Liberec organizovala již počtrnácté Týdny pohybu hrou

28.8.2009 Aktuality - TUL

KTV TU Liberec organizovala již počtrnácté Týdny pohybu hrou

Akci Týdny pohybu hrou 2009 uspořádala již počtrnácté katedra tělesné výchovy FP Technické univerzity v Liberci ve spolupráci se sdružením TPH Liberec, Šanci hrát si a sportovat mělo v každém ze sedmi prázdninových týdnů více než 200 chlapců a dívek.

Letos akci absolvoval rekordní počet 1427 dětí ve věku od 6 do 14 let z libereckého a jabloneckého regionu. Jednotlivé aktivity vedli studenti tělesné výchovy tělesné výchovy a národní školy liberecké univerzity.  

Z výsledků získaných v rámci závěrečné ankety vyplývá, že největší zážitky si děti odnesly z plavání v bazénu s tobogány, lezení na umělé horolezecké stěně s lanovou dráhou, jízdy na koních v jízdárně Prašný Dvůr, kanoistiky na liberecké přehradě, lukostřelby a florbalu. Především mladší děti měly zájem o zaměstnání výtvarného a hudebního charakteru (malba, keramika, hra na Orfovy nástroje a zpěv), starší děti zaujaly vysoké lanové dráhy a návštěva IQ parku.

Prázdninovou akci s výše uvedeným programem a s dostupnou cenou by nebylo možné uskutečnit bez přispění společností a organizací z našeho regionu, v našem případě zejména generálního sponzora Nadace Preciosy, hlavního partnera Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, United Bakeries a.s. a podpory Sportovního fondu Statutárního města Liberec.

 

Stručně

Posila z Lotyšska

Jednou z nových posil basketbalistek ZVVZ USK Praha je pětadvacetiletá lotyšská podkošová hráčka Zane Tamane. Ke svým novým spoluhráčkám se připojila před několika dny a už stihla odehrát i první zápasy ve žlutomodrém dresu.

Flošenský herní pentatlon

Sekce sportovních her KTVS PdF Univerzity Hradec Králové vyhlašuje pro zaměstnance univerzity "Flošenský herní Pentatlon". Jedná se o dlouhodobou soutěž smíšených párů složenou z volejbalu, futsalu, stolního tenisu, basketbalu a nohejbalu.

MZLU třetí v Českém poháru

Český poháru v baseballu: MZLU Brno - Draci Brno 1:13, MZLU Brno - Kotlářka 1:7, Tempo Titans - MZLU Brno 3:17. Pořadí: 1. Draci Brno, 2. Kotlářka, 3. MZLU Express Brno

Nultý ročník

Nultý ročník turnaje v racketlonu  uspořádala Univerzita Pardubice. Vítězem se stal Michal Sedláček z TTC Univ. Pardibice.  

Folimanka Cup

Bastketbalistky mistrovského celku ZVVZ USK Praha sehrají ve Folimance Cup zápasy: 25.9. s Cras Taranto (17), 26.9. s Fenerbahce (17,30), 27.9. s Teo Vilnius (11,30) v hale na Folimance v Praze.  

Satoranský do Sevilly

Jeden z největších českých basketbalových talentů Tomáš Satoranský opuští USK Praha a z řady nabídek si vybral účastníka španělské ligy Cajasol Sevillu.

FTVS UK fandí Dukle

Fotbalová Dukla Praha (II.liga) rozšřila řadu sponzorů o Fakultu tělesné výchivy a sportu (FTVS). Bude využívat nejmodernější techniku, prostory, přístroje.  

Učitelé zdolali žáky

O rivalském utkání učitelů a studentů Masarykovy univerzity Brno v šachu se více dozvíte v rubrice Sport na VŠ

UP - 49 medailí

Sportovci z UP Olomouc získali na ČAH v Plzni 49 medailí, nejvíce plavci (Rubáček osm). Více se dozvíte v rubrice Sport na VŠ

Vysokoškolské noviny

Návštěvníci webových stránek Vysokoškolského sportu mohou také navštívit rubriku Vysokoškolské noviny. Jejím posláním je informovat studenty vysokých škol a univerzit o zajímavostech z různých oblastí.

Anketa

Krize
Celkem hlasů 1971
Doléhá na vás také světová finanční krize?


Partneři

www.caus.czwww.ceskeakademickehry.czwww.infonia.comwww.ctsa.cz

Sportovci využívají kontaktní čočky od odborníků.